25 september 2020 - 13:00 - Economie
Ondanks de wereldwijde gezondheidscrisis zullen de geldtransfers van wereld-Marokkanen naar Marokko in 2020 met slechts 5 procent dalen. Dat stelt Bank Al Maghrib.
Tijdens een meeting over de evolutie van de economische situatie in Marokko in de afgelopen zes maanden, werden onder meer de geldoverdrachten besproken.
Bank Al Maghrib verwacht dat de daling dit jaar van 5 procent zal zijn en dat de overdrachten volgend jaar met 2,4 procent zullen toenemen. De financiële instelling rekent ook op andere geldinkomsten in de loop van het jaar, met name via donaties.
Zo verwacht het koninkrijk 7,2 miljard dirham voor het einde van het jaar, waarvan 0,8 miljard dirham van de Gulf Cooperation Council
De impact van de coronapandemie zal vooral voelbaar zijn in de exportsector met een verwachte daling van 16,6 procent, aldus Bank Al Maghrib. In 2021 zal de situatie verbeteren met een toename van 22,4 procent van de export, wat vooral te danken zal zijn aan de autosector.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko