19 april 2024 - 22:45 - Wereld
Prinses Amalia, die meer dan een jaar geleden gedwongen werd te verhuizen naar Madrid vanwege bedreigingen van de Mocro Maffia, is terug in Nederland. Ze woont al enkele maanden in Amsterdam en zet haar studie politicologie, psychologie, recht en economie voort.
In oktober 2022, net toen ze in Amsterdam ging studeren, moest Amalia haar plannen om in een studentenhuis te wonen opgeven vanwege veiligheidskwesties. "Ze is niet meer naar buiten geweest. Dat betekent dat ze niet in Amsterdam woont", vertelde koningin Maxima destijds bezorgd.
Lees ook: Prinses Amalia mag huis niet uit door bedreigingen Mocro-maffia
De Mocro Maffia had de jonge prinses met ontvoering bedreigd. In februari 2023 liet Amalia weten dat ze "het normale studentenleven miste" tijdens een staatsbezoek aan de Cariben met haar ouders. Ze voegde toe dat ze graag een normaal leven wilde leiden zoals leeftijdsgenoten, maar dat de realiteit "helaas anders was". Om te ontsnappen aan de dreigende ontvoering, week de Nederlandse kroonprinses uit naar Madrid, Spanje.
Lees ook: Prinses Amalia bedreigd door Mocro-maffia
Meer dan een jaar na de bedreigingen van de Mocro Maffia is de 20-jarige prinses terug in Amsterdam en woont ze alweer enkele maanden in de stad, waar ze haar studie voortzet. De dreiging is echter niet geheel verdwenen, meldt NOS, waarbij wordt aangegeven dat er "maatregelen" zijn genomen om haar verblijf en studie mogelijk te maken. Woensdagavond nam Amalia deel aan haar eerste staatsbanket tijdens het staatsbezoek van koning Felipe VI en Letizia van Spanje aan Nederland, waar haar vader, koning Willem-Alexander, zijn gasten bedankte voor de inspanningen om zijn dochter te ontvangen, meldt 7sur7.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens