3 februari 2024 - 19:00 - Marokko
Een Franse man van Algerijnse afkomst is afgelopen donderdag in Marrakech gearresteerd door de politie, na informatie van de inlichtingendienst (DGST).
De arrestatie vond plaats op basis van een internationaal arrestatiebevel uitgegeven door Frankrijk, volgens een veiligheidsbron geciteerd door het Marokkaanse persbureau MAP.
Lees ook: Gezochte Algerijn in Marrakech gearresteerd
Toen zijn gegevens werden gecontroleerd in de Interpol-database, bleek dat de 37-jarige man internationaal werd gezocht. Een "red notice" was tegen hem uitgevaardigd door het centraal bureau van Interpol in Parijs, met een verzoek om zijn arrestatie zodat hij een gevangenisstraf kan uitzitten, opgelegd door de Franse justitie.
De dertiger wordt ook verdacht van betrokkenheid bij een criminele groep die verantwoordelijk is voor de diefstal van drie waardevolle schilderijen in 2018, waaronder een werk van een beroemde Franse schilder.
Lees ook: Franse overvaller gearresteerd op luchthaven Marrakech
In afwachting van zijn uitlevering is de man in voorlopige hechtenis geplaatst. De nationale veiligheidsdienst (DGSN) heeft via het Interpol-kantoor in Rabat, Frankrijk op de hoogte gesteld van zijn arrestatie.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko