1 juni 2021 - 20:20 - Wereld
De Spaanse premier, Pedro Sánchez, vindt het "onaanvaardbaar dat immigratie in het conflict wordt ingezet". Hij verwijst hiermee naar de houding van Marokko. Tussen maandag 17 en dinsdag 18 mei liet het koninkrijk duizenden migranten massaal naar Sebta vertrekken. Hij verzekerde echter dat Spanje een betrouwbare bondgenoot van Marokko in de Europese Unie blijft.
Pedro Sanchez zei dit tijdens de gezamenlijke persconferentie met de premier van Polen, Mateusz Morawiecki, die werd gehouden in de marge van de XIIIᵉ Spaans-Poolse top die maandag van start ging. Het is een reactie op de verklaring van de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, die de migratiecrisis in Sebta in verband bracht met de zaak Brahim Ghali en het standpunt van Spanje inzake de Sahara. Sanchez zei dat "het onaanvaardbaar is grenzen aan te vallen wegens meningsverschillen over het buitenlands beleid".
De Spaanse premier benadrukte echter ook dat zijn land Marokko nog steeds als een strategische bondgenoot beschouwt en bereid blijft om "een bevoorrechte, noodzakelijke en zelfs onmisbare gesprekspartner van Marokko in Europa" te zijn.
"Het is belangrijk te onthouden dat goed nabuurschap en de noodzakelijke bilaterale betrekkingen tussen de twee landen gebaseerd moeten zijn op wederzijds respect en vertrouwen," aldus Sánchez.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip
Oorlogsdreiging: Spaanse ambassadeur waarschuwt voor Marokko