18 mei 2024 - 18:00 - Cultuur
Op sociale media in Marokko is een oproep verschenen om het Mawazine festival in Rabat te boycotten, als blijk van solidariteit met de Palestijnse bevolking in Gaza.
De hashtag "#BoycottMawazine" verspreidt zich snel online, met de aftrap van het festival op 21 juni in het verschiet. De initiatiefnemers roepen artiesten die uitgenodigd zijn voor het evenement op om af te zien van hun deelname, uit solidariteit met de Palestijnen in Gaza. Ze stellen dat het enorme budget dat is gereserveerd voor de reiskosten en gage van deze artiesten beter besteed kan worden aan humanitaire hulp voor Gaza.
Lees ook: Haifa Wehbe strijkt flinke premie op voor optreden in Marokko
Naast de oproep aan artiesten, vragen activisten ook de inwoners van Rabat en Salé om Mawazine te boycotten door niet naar de concerten te gaan. Mawazine vindt plaats van 21 tot 29 juni in Rabat. Diverse Arabische sterren, zoals Najwa Karam, Haifa Wehbe, Carole Samaha, Ramy Ayach en Samira Said, zullen optreden tijdens deze 19e editie. Ook internationale artiesten, zoals Nicki Minaj en Kylie Minogue staan op het programma.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses