Frankrijk: dakloze Marokkaan op verdachte wijze omgekomen
Het lichaam van een Marokkaanse man is eerder deze week door de Franse politie in een woning in Rennes aangetroffen.
12 januari 2019 - 11:10 - Marokko
Een fout van de Spaanse politie heeft in Frankrijk geleid tot de arrestatie en inhechtenisneming van een onschuldige Marokkaan. De man bracht 9 maanden voor niets in de gevangenis door.
Mohamed Boumansour was in februari 2018 gearresteerd door een team van de Franse DGSI in zijn woning. De brutale arrestatie gebeurde voor de ogen van zijn kinderen op verdenking van terrorisme.
Volgens Vospopuli werd de man in verband gebracht met de daders van de aanslagen in Barcelona en Cambrils. Hij werd gearresteerd op basis van een gesprek op Facebook van de daders over een zekere "Moha Crex". De Catalaanse politie deed onderzoek naar een telefoonnummer dat was gebruikt om enkele dagen voor de aanval een hotelkamer te boeken nabij het plek van de aanslag. Daaruit bleek dat het nummer van Mohamed Boumansour was.
Op 18 december 2018 gaf de Spaanse politie toe een fout te hebben gemaakt. De Franse justitie kreeg te horen dat "Mohamed Boumansour dit nummer nooit heeft gebruikt". De 32-jarige Marokkaan werd twee dagen later vrijgelaten. Hij blijft echter verdacht en mag geen contacten hebben met mensen die in Tarn wonen.
Boumansour’s advocaat, Mohad Nefati, stelt dat zijn cliënt altijd zijn onschuld is blijven claimen. Hij bedankt de Franse justitie die de juiste beslissing heeft genomen na de foute informaties van de Spaanse autoriteiten.
Lees meer
Het lichaam van een Marokkaanse man is eerder deze week door de Franse politie in een woning in Rennes aangetroffen.
Een Fransman tegen wie Frankrijk via Interpol een internationaal arrestatiebevel had uitgevaardigd, is deze week door de politie in Marokko gearresteerd.
De politie van Azemmour heeft maandag in samenwerking met de autoriteiten van Safi een verdachte gearresteerd voor zijn vermeende betrekking bij de mishandeling van een in het...
De Spaanse politie heeft dinsdagochtend in Manilva, in de regio van Malaga, een Marokkaan gearresteerd voor terroristische activiteiten.
De Marokkaanse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van een Marokkaan die in Sevilla studeerde. De jongeman wilde een zelfmoordaanslag plegen in de zuid-Spaanse stad.