10 juni 2012 - 19:47 - Economie
Meer dan 30% van de fortuinen van rijke Marokkanen bevinden zich in het buitenland, voornamelijk in Zwitserland en Groot-Brittannië. Dit blijkt uit een studie van "Boston Consulting Group" over de wereldfortuinen in 2012.
Marokko is het tweede land in Noord-Afrika, waar de kapitaalvluchten het belangrijkst zijn. Tunesiërs komen op de eerste plaats met 45% van de rijkdommen.
Het rapport van Boston Consulting Group, geeft ook aan dat het geld uit Afrika en het Midden Oosten in het buitenland, van 4300 naar 4500 miljard dollar is gestegen. Dezen zouden tussen 2012 en 2016 nog eens met 8% stijgen.
Het grootste nadeel van deze kapitaalvluchten uit opkomende landen is dat ze deelnemen aan de groei van de wereldmarkt, maar niet aan die van hun herkomstland waar de kloof tussen arm en rijk elke dag dieper wordt.
Volgens het laatste rapport van Global Financial Integrity (GFI), hebben 25 miljard dollar in de laatste jaren Marokko verlaten. Belastingontduiking is verantwoordelijk voor 60-65% van dit kapitaalvlucht.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje