7 juni 2024 - 20:00 - Marokko
De datum van Eid ul-Adha in Nederland is bekend. De datum werd donderdag bevestigd door de religieuze autoriteiten in Saoedi-Arabië.
Volgens de Saoedische autoriteiten werd de maansikkel die de maand Dhoe al-Hidzjah van het jaar 1445 aankondigt, donderdagavond waargenomen. Eid ul-Adha wordt als gevolg op zondag 16 juni gevierd in Saoedi-Arabië, Nederland, België en de meeste Europese landen.
Lees ook: Helft Marokkanen wil annulering Eid ul-Adha
In Marokko zal het Offerfeest volgens astronomische berekeningen een dag later, op maandag 17 juni, worden gevierd. Deze datum moet nog worden bevestigd door het Marokkaanse ministerie van Haboes en Islamitische zaken.
Lees ook: Eid ul-Adha: Marokkanen massaal naar Spanje
Eid ul-Adha is één van de belangrijkste feesten in de Islam. Het herdenkt de bereidheid van profeet Ibrahim om zijn zoon Ismaël te offeren als gehoorzaamheid aan God. In plaats van Ismaël, voorzag God hem van een ram om te offeren. Tijdens Eid ul-Adha offeren moslims een schaap en delen ze het vlees met familie, vrienden en behoeftigen
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko