8 april 2024 - 22:45 - Wereld
Moslims in België vieren op woensdag 10 april 2024 Eid ul-Fitr, feest van het einde van de Ramadan.
Volgens de Moslimexecutieve van België werd de maansikkel die de 1e Shawwal 1445 aankondigt maandagavond niet gezien.
Persbericht van de EMB
Naar aanleiding van de vergadering via videoconferentie vandaag 8 april 2024 van de Raad der Theologen, verbonden aan het Executief van de Moslims van België (EMB), is het EMB verheugd te kunnen aankondigen dat de eerste dag van het Ramadanfeest (Aïd al Fitr) woensdag 10 april 2024 is, wat het einde van de Ramadanmaand markeert, voor de moslimgemeenschap van België.
Ter gelegenheid van "Aïd Al Fitr" wenst het EMB de moslimburgers en aan alle andere overtuigingen de beste wensen voor vrede, gezondheid, geluk en voorspoed.
Wij nodigen de moslimburgers uit om dit feest met hun familie, buren en vrienden van alle overtuigingen te vieren in een sfeer van vrede en liefde.
Het EMB betuigt ook haar solidariteit met al degenen die Aïd zullen vieren zonder omringd te kunnen worden door hun geliefden.
Aïd Moubarak Said.
Namens het Bureau van het EMB,
Mehmet ÜSTÜN, Voorzitter
Ook in Nederland, Spanje, Frankrijk en het merendeel van de Europese landen wordt woensdag het Suikerfeest gevierd. In Marokko zal de datum dinsdagavond bekend worden gemaakt.
Ramadan is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens deze maand is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart.
Aïd Moubarak Said!
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Verkeerssituatie in Al Hoceima onhoudbaar
Toerist gearresteerd met vuurwapen op luchthaven Marrakech
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger
Marokkaans gezin uit buitenland veroorzaakt chaos in Agadir
Marokko te duur voor eigen diaspora
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss