5 februari 2025 - 10:30 - Marokko
De nieuwe zeedijk van Gzenaya in Tanger, waarvoor bijna 700 miljoen dirham is uitgetrokken, verkeert in slechte staat. De hevige regenval die de stad recent teisterde, heeft de scheuren in het wegdek verergerd. Raadsleden hebben aan de bel getrokken en eisen een onderzoek naar de oorzaak van de schade.
De zeedijk die langs de kust loopt, is aangelegd in een rotsachtig gebied vlakbij het strand. Raadsleden willen weten of de aannemers wel voldoende maatregelen hebben genomen om aardverschuivingen te voorkomen. Ze zijn bezorgd dat de boulevard, die een toeristische trekpleister moet zijn, nu al in gevaar is.
Lees ook: Zeedijk Tanger verwaarloosd, inwoners woedend
Ook de algemene staat van de infrastructuur baart zorgen. Naast de zeedijk omvat het project een voetbalstadion, sportvelden, groenvoorzieningen en wandelpaden. "Telkens als het hard regent, worden de tekortkomingen van de infrastructuur zichtbaar", aldus de raadsleden. "Zo stond het complex Hassani afgelopen woensdag volledig onder water."
Lees ook: Scheuren in nieuwe zeedijk in Tanger zorgen voor ophef
De raadsleden wijzen erop dat er recent 1,5 miljard dirham is toegewezen aan de gemeente om de basisvoorzieningen te verbeteren. Dit geld is onder meer bedoeld voor het aanleggen en beheren van waterlopen en riolering. Ze vragen zich af waarom de nieuwe zeedijk nu al problemen oplevert.
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima
Amerikaanse school beschuldigt verantwoordelijke in Marokko van gronddiefstal
Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 53 nieuwe hotels gepland
"Klanten verpesten onze kaftans"
Baas gendarmerie Nador ontslagen na bruiloft drugsbaron Moussa