8 oktober 2020 - 14:30 - Marokko
Het Marokkaanse paspoort staat op de 52e plaats van de laatste Henley Passeport Index. Deze score ligt onder het wereldgemiddelde.
Met een lage mobiliteitsscore in vergelijking met het algemene gemiddelde, geeft het Marokkaanse paspoort enkel toegang tot 24 landen zonder visum. Daarnaast geeft het toegang tot 34 landen met een e-visum of een visum dat bij aankomst wordt afgegeven.
In een maand tijd verloor het Marokkaanse paspoort 10 plaatsen in de algemene ranglijst en 2 punten in de mobiliteitsscore. Het krachtigste paspoort is momenteel dat van Nieuw-Zeeland waarmee je zonder visum toegang hebt tot 82 landen.
De Passport Index is een internationale classificatielijst ontwikkeld door Arton Capital, een in Montreal gevestigd bedrijf. Deze lijst maakt het mogelijk om het gewicht van paspoorten uit 199 landen over de hele wereld met elkaar te vergelijken.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Een van de mooiste stranden ter wereld bevindt zich... in Marokko
Casablanca geeft groen licht voor extra bouwlaag
Goed nieuws voor Jonathan Harroch in Marokko
Taxi’s Tanger voeren druk op voor hogere prijzen
Dode bij bloedige familievete in Al Hoceima
Betaalbaar wonen, een verre droom in Noord-Marokko
Air Arabia schrapt alle vluchten vanuit Tetouan
Doodstraf na gruwelijke moord op vader in Al Hoceima