Nina reisde in 2015 met twee vriendinnen door Marokko toen ze in Rabat wilden leren surfen. De gewone groep was al vertrokken, maar Ilyass bood hen alsnog een privéles aan.
Op Bladna.nl: Romance onthuld: Nadia Farès was geheime liefde van Mel Gibson
Na die ontmoeting ontstond een langeafstandsrelatie. Nina keerde tijdens haar vakanties regelmatig terug naar Marokko. In 2016 ging Ilyass werken bij een surfkamp aan de Atlantische kust. Nina vond in dezelfde omgeving een stage en het stel woonde voor het eerst langere tijd samen.
Na haar studie toerisme ging Nina bij een reisbureau in Den Haag werken. Ilyass verhuisde naar Nederland en in 2021 trouwden ze op het strand van Kijkduin.
De Nederlandse winters bleken voor Ilyass echter moeilijk. Het paar besloot daarom zomers in Nederland te werken en de winters in Marokko door te brengen. Ze begonnen in Rabat een surfschool en regelden voor hun klanten verblijf bij lokale gezinnen.
"Het was moeilijk om een leven op te bouwen wanneer we slechts de helft van het jaar op dezelfde plek bleven", vertelt Nina aan Business Insider.
Riad stond meer dan twintig jaar leeg
In 2024 besloten ze definitief een eigen accommodatie te zoeken in de medina van Rabat, zo dicht mogelijk bij de oceaan. Uiteindelijk vonden ze een zwaar verwaarloosde traditionele woning. Er waren geen badkamers en het pand stond al meer dan twintig jaar leeg.
De oorspronkelijke tegelwerken en andere traditionele details waren wel bewaard gebleven. Juist daardoor was het pand duurder dan verschillende andere riads die het stel had bekeken.
Nina en Ilyass financierden 40% van de aankoop met hun eigen spaargeld. De overige 60% leenden ze van familie en vrienden. De renovatie begon in april 2025. Het stel leidde de werken zelf en schakelde lokale loodgieters, elektriciens en ambachtslieden in.
Na vijf maanden en ongeveer 75.000 euro aan renovatiekosten gingen de deuren in oktober open. De riad telt vijf kamers en kan maximaal zestien gasten ontvangen. Een overnachting begint bij 500 dirham, inclusief ontbijt en avondeten.
Ook de familie van Ilyass werkt mee. Zijn moeder kookt ’s avonds, zijn zus verzorgt het ontbijt en de ontvangst en zijn broer helpt bij de surflessen.
Het project sluit aan bij de poging om toeristen beter over Marokko te spreiden. Rabat moet daarbij sterker worden ontwikkeld als alternatief voor steden als Marrakech en Agadir.
Op Bladna.nl: Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Nina en Ilyass hopen hun volledige investering binnen acht jaar met de winst van het hotel terug te verdienen. Intussen kiezen ze bewust voor het rustigere Rabat, waar volgens Nina soms slechts tien tot twintig surfers tegelijk in het water liggen.