7 maart 2019 - 10:40 - Nederland
Een Marokkaanse man wordt in Nederland actief gezocht voor de oplichting van tientallen jonge Marokkaanse vrouwen.
De dertiger ging steeds op dezelfde wijze te werk. Hij bezocht de families van de slachtoffers om hen ten huwelijk te vragen. Wanneer hij hun vertrouwen had gewonnen vroeg hij hen om geld. Het geld zou hij gebruiken om het trouwfeest te organiseren of nog om zaken te doen. Eenmaal het geld op zak verdween hij.
Volgens HLN lichtte de man uit Gelderland jarenlang families en jonge vrouwen op die manier op en ging lopen met tienduizenden euro’s.
De verdachte gebruikte "verschillende namen en aliassen zoals Nourdin, Nordin, Fouad, Marouane, Brahim, Bouka, Chakir, Taoufik en Said. De man is waarschijnlijk al jaren actief met zijn huwelijkszwendel.", schrijft het blad.
In 2016 kwam de man al in beeld bij de Nederlandse politie. Hij werd als getuige in een andere zaak gehoord. De politie vermoedde toen al dat hij een oplichter was. Erger nog. Het Parool stelt dat het hoogstwaarschijnlijk om de vader van de zogenoemde Sloterplasbaby gaat. De baby werd in 2016 dood aangetroffen in een sporttas in Amsterdam.
Meerdere jonge vrouwen hebben aangifte gedaan tegen de man maar de politie denkt dat er nog veel meer slachtoffers zijn die zich uit schaamte niet willen melden.
Lees meer
Tientallen Marokkaanse studenten in Oekraïne zijn het slachtoffer geworden van een Pakistaanse oplichter. Ze verloren samen miljoenen dirham.
Een Spaanse Marokkaan is afgelopen zaterdag in Nador gearresteerd voor het oplichten van tientallen mensen. Hij beloofde aan zijn slachtoffers papieren om zich in Europa te...
Een tiental jonge vrouwen zijn in het Marokkaanse Tiznit voor de charmes van een oplichter gevallen.
Een man uit Zagora heeft zeker dertig vrouwen opgelicht in Rabat, Casablanca, Tanger en Meknes. Hij werd deze week in Harhora gearresteerd.
In het zuid-Spaanse Fuente Alamo heeft de politie een vrouw uit Paraguay aangehouden die meerdere andere vrouwen tot prostitutie dwong.
Een man afkomstig uit sub-Sahara Afrika heeft via Facebook tientallen vrouwen in Marokko opgelicht door zich als een Europese douanier voor te doen.
Een jongeman is door de politie in het Marokkaanse Afourar, in de regio van Azilal, gearresteerd voor sextortion.
Een vastgoedontwikkelaar die al maanden werd gezocht voor de oplichting van tientallen in het buitenland gevestigde Marokkanen, is door de politie gearresteerd.
Tissem Bendiab is één van de finalisten voor de Mrs Netherlands Universe 2019. De jonge vrouw is de enige finaliste van Marokkaanse afkomst.
De Koninklijke gendarmerie in Tiznit heeft een een multirecidivist gearresteerd voor oplichting en chantage.