13 oktober 2016 - 10:48 - Wereld
Het aantal Marokkanen die een asielaanvraag in Nederland deden is in de maand september sterk toegenomen. Dat liet Staatssecretaris Klaas Dijkhoff dinsdag weten.
Volgens de bewindsman is dat ook het geval met Algerijnen. Marokkanen waren vorige maand goed voor 16 procent van de aanvragen tegen 8 procent in augustus. Bij Algerijnen was dat 12 procent.
Ruim 70 procent van deze asielzoekers verbleven eerder in andere landen van de Europese Unie en zullen dus naar deze landen worden teruggestuurd.
Dijkhoff stelt dat de asielprocedure niet bestemd is voor Marokkanen en Algerijnen, die gewoon proberen hun aanvraag er doorheen te krijgen. Wanneer hun dossier wordt geweigerd krijgen ze een vliegticket en 1950 euro voor een vrijwillig vertrek.
Nederland gaat Algerije binnenkort ook op de lijst van veilige landen zetten. Marokko staat reeds op de lijst. Mensen uit deze landen maken nauwelijks kans op een asielvergunning.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots