22 januari 2025 - 23:50 - Wereld
Het aantal Marokkaanse migranten dat in 2024 uit Nederland is uitgezet, is gestegen. Volgens cijfers van de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV) zijn 430 Marokkanen het land uitgezet omdat ze geen recht meer hadden op verblijf.
Het meerendeel keerden terug naar Marokko, anderen werden naar andere Europese landen gestuurd op basis van de Dublin-verordening, die bepaalt welk land verantwoordelijk is voor asielaanvragen.
Lees ook: Vliegtuig Royal Air Maroc omsingeld: uitzetting Marokkaan voorkomen
De uitzettingen illustreren de goede diplomatieke relatie tussen Nederland en Marokko, waardoor de procedures soepel verlopen. De Nederlandse overheid moedigt migranten aan om vrijwillig terug te keren voordat dwangmaatregelen nodig zijn. Ook het aantal Algerijnen dat is uitgezet, is gestegen: van 40 in 2023 naar 460 in 2024. In totaal hebben vorig jaar zo’n 6000 mensen Nederland verlaten, van wie 54% vrijwillig en 46% gedwongen.
Van degenen die werden uitgezet, gingen er 3710 terug naar hun land van herkomst en 1740 naar andere Europese landen. Het aantal gedwongen uitzettingen is gestegen van 2370 in 2023 naar 2750 in 2024. Van de 1220 mensen die na afloop van hun straf uitgezet zouden worden, zijn er 960 daadwerkelijk uitgezet.
Lees ook: België versnelt uitzettingen Marokkanen
Daarnaast verlieten 5740 mensen Nederland zonder overheidstoezicht. Dit maakt het lastig om uitzettingen te volgen, omdat de autoriteiten niet weten waar deze mensen naartoe gaan.
Algerije overweegt steun aan Polisario te herzien
Ophef om luxeverblijf Israëlische minister op kosten van Marokko
Trump: "Gaza wordt ’Riviera van het Midden-Oosten’, Palestijnen kunnen naar Marokko"
Emotionele Badr Hari: "Ik heb spijt" (video)
Politieagent dood gevonden in appartement Tanger
Guardia Civil naar Eiland Leila voor... geiten
Algerije overweegt steun aan Polisario te herzien
Trump: "Gaza wordt ’Riviera van het Midden-Oosten’, Palestijnen kunnen naar Marokko"
Guardia Civil naar Eiland Leila voor... geiten
Koutoubia-moskee inspireert iconisch gebouw in Manhattan
Algerijnse dadels vast aan Marokkaanse grens
Ryanair-vlucht vanuit Marrakech omgeleid
Canadese Marokkanen vrezen jobverlies door Trump’s importheffing
Vermiste Marokkaanse meisjes in Londen teruggevonden