Nasser Zefzafi tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld
Vanavond werden zware straffen uitgesproken tegen de leden van de Hirak protestbeweging uit Al Hoceima. Protestleider Nasser Zefzafi werd tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
1 november 2017 - 16:30 - Marokko
De rechter bij het Hof van Beroep in Casablanca heeft dinsdag besloten om de behandeling van de zaak tegen Nasser Zefzafi opnieuw uit te stellen.
Tijdens de hoorzitting op dinsdag werd ook de zaken tegen Najib Ahamjik, de journalist Hamid El Mahdaoui en 22 andere Riffijnse activisten tot 11 november uitgesteld.
Nasser Zefzafi zou kort na het begin van zijn proces door de rechter de zaal zijn uitgestuurd. Dat gebeurde nadat de leider van de Hirak protestbeweging begon te roepen om tegen de aanwezigheid van camera’s van de televisiezenders 2M en Al Aoula te protesteren. Om hun steun te uiten vroegen alle andere beklaagden om eveneens de zaal te mogen verlaten.
Enkele dagen geleden had Nasser Zefzafi een brief geschreven waarin hij het besluit van Koning Mohammed VI om vier ministers te ontslaan positief verwelkomde. Hij schreef ook dat hij hoopte dat de Koning de vrijlating zou bevelen van alle demonstranten die in het noorden van Marokko werden gearresteerd.
Lees meer
Vanavond werden zware straffen uitgesproken tegen de leden van de Hirak protestbeweging uit Al Hoceima. Protestleider Nasser Zefzafi werd tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
De vader van Nasser Zefzafi was enkele dagen geleden te gast op nieuwszender France 24 om over de Hirak protestbeweging te spreken.
Nasser Zefzafi heeft de beschuldigingen die door zijn advocaat Isaac Charia tegen Ilyas El Omari werden geuit over een complot tegen Koning Mohammed VI ferm ontkend.
Nasser ZefZafi werd dinsdag onwel in de rechtszaal waar een nieuwe hoorzitting plaatsvond. De protestleider werd naar het ziekenhuis afgevoerd.
De leider van de Hirak protestbeweging in Al Hoceima, Nasser Zefzafi, heeft besloten om in honger- en dorststaking te gaan.