6 september 2018 - 20:58 - Marokko
Een week na een honger- en dorststaking te zijn begonnen, heeft Hirak-leider Nasser Zefzafi besloten om een einde te maken aan zijn protestactie.
Imane Sabiri, de zus van een Rif-activist die tot 2 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, maakte dat op Facebook bekend. Volgens haar oordeelt Zefzafi dat hij heeft gekregen wat hij wilde, met name zijn transfer naar een andere afdeling van de Oukacha gevangenis in Casablanca.
Vorige week kondigde de vader van de protestleider aan dat zijn zoon een honger- en dorststaking was begonnen en deze tot de dood wilde verderzetten. "Nasser heeft aan zijn moeder laten weten dat hij tot de dood in hongerstaking zal blijven. Hij is al een jaar lang het slachtoffer van marteling en intimidatie.", schreef Ahmed Zefzafi toen.
De leider van de Hirak vroeg toen zelfs om "in zijn geboorteregio, de Rif, te worden begraven". Een regio waarvoor hij "strijdt, waarvoor hij in de gevangenis zit en waarvoor hij blijft lijden".
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering