17 mei 2021 - 19:00 - Marokkanen in het buitenland
Tijdens de Ramadan deed Moustafa Makhlouf uit Den Bosch een burpee-challenge. Hij deed elke dag duizend van die oefeningen achter elkaar. Naast zichzelf uitdagen, wilde hij via deze actie ook geld inzamelen voor een stichting die hij heeft opgericht.
De burpee is een combinatie-oefening die gebruikt wordt bij fitness. De oefening begint rechtop staand, vervolgens gaat de persoon in squat en brengt zijn handen naar de grond, waarna hij met de handen aan de grond in een sprong zijn benen naar achter brengt in de plankpositie en vervolgens op dezelfde manier weer omhoog komt.
De eerste dag van de Ramadan en van de burpee-challenge was behoorlijk hard. "Mijn lichaam moest wennen aan het vasten. Ik had dikke hoofdpijn en toen moest ik nog beginnen aan de burpees." En ook de laatste dagen waren pittig omdat Moustafa ziekjes was. Soms sloten andere deelnemers zich bij hem aan en soms ook niet, maar iedereen kon de challenge wel bekijken via een Facebook-livestream. "Mensen konden meekijken, ik wilde het wel bewijzen!"
"Ik houd ervan om sportief bezig te zijn", vertelt Moustafa aan Omroep Brabant. "Discipline zit in me. En nu wilde ik mezelf uitdagen, grenzen verleggen tijdens de Ramadan. Maar dan wel voor een ander." Hij is oprichter van een stichting waarvoor hij afgelopen maand 51.000 euro aan donaties kreeg van mensen die het initiatief steunen. "We hebben een project om waterputten te slaan in Nigeria, we willen basisscholen en weeshuizen helpen. En voedselbanken in binnen- en buitenland steunen. Het mooie is dat we straks samen weer veel blijdschap op gezichten kunnen toveren."
Wapenwedloop Marokko-Algerije: Rusland levert straaljagers
Canarische Eilanden onveilig, toeristen zoeken toevlucht in Marokko
Drugshelikopter gespot boven Marokko, toestel toch naar Portugal
Opnieuw slecht nieuws voor Marokkaans elftal
Edgar Morin (104) trotseert de tijd in Marrakech
Marokko wacht op beslissing Ayoub Bouaddi
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI
Nieuwe boot voor Marokkaanse diaspora: "Massalia" vaart naar Tanger
Nieuwe veerboot vaart van Almeria naar Nador
Geldstroom Marokkanen in buitenland breekt alle records
Marokko mist kansen met diaspora
Douaneregels versoepeld voor Marokkanen in buitenland
GNV heropent veerdienst naar Nador