27 maart 2025 - 09:40 - Wereld
In de Sint-Jan-Baptistkerk in Molenbeek hebben de drie grote religieuze gemeenschappen van Brussel zondag samen de iftar gevierd om het vasten verbreken tijdens de Ramadan. Ongeveer 500 mensen kwamen samen voor deze bijzondere gelegenheid.
Het initiatief voor de iftar kwam van de organisatie ’Molenbeek for Brussels 2030’, die zich inzet voor de kandidatuur van Molenbeek als Europese culturele hoofdstad in 2030. De iftar vond plaats op een symbolisch moment, samenvallend met de ramadan, de vastentijd en het joodse poerimfeest. Verschillende politieke figuren namen deel aan het evenement.
Lees ook: Marokkaanse influencers onder vuur door luxueuze iftar-video’s
"Dit evenement illustreert het ’Sadaka-effect’, een woord dat in verschillende talen vrijgevigheid betekent: een centraal thema van het project Molenbeek for Brussels 2030", aldus de organisatie. De maaltijd werd gedeeld volgens het principe van een ’potluck’, waarbij iedereen iets te eten meenam. "De enthousiasme voor de iftar toont het belang van gemeenschappelijke en gedeelde ruimtes in Molenbeek", aldus woordvoerder Wafaa Hammich.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens