13 januari 2025 - 15:30 - Marokko
De Morocco Mall in Marrakech, een van de grootste winkelcentra van Afrika, gaat in de loop van 2025 open.
Het winkelcentrum, dat voor 80% is voltooid, wordt gebouwd door de Aksal Group en zal een oppervlakte hebben van 147.430 m2. Naast winkels komen er ook uitgaansgelegenheden en restaurants. De totale investering bedraagt 1,2 miljard dirham.
Lees ook: Morocco Mall: Marrakech zal nog moeten wachten
Oorspronkelijk zou het winkelcentrum medio 2024 zijn deuren openen, maar de vertraging is te wijten aan de trage herstel van de Marokkaanse detailhandel. De markt heeft moeite om uit het slop te komen, waardoor de Aksal Group de bouwwerkzaamheden heeft vertraagd.
Lees ook: Rabat verwelkomt gigantisch winkelcentrum
De detailhandel, vooral de kledingsector, kampt al een jaar met problemen. Veel winkels moeten sluiten en internationale merken verlaten Marokko vanwege hoge invoerrechten, complexe douaneprocedures, een dalende koopkracht en hoge belastingen. Dit remt de ontwikkeling van de commerciële vastgoedmarkt.
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt