Dertig contacten wereld-Marokkaan met coronavirus in quarantaine
Een Marokkaan uit Frankrijk is op zaterdag 4 april in het Hassan II ziekenhuis in Agadir overleden aan de gevolgen van het coronavirus.
21 februari 2020 - 11:04 - Marokko
Ait Ben Haddou is al jaren een geliefde plek bij film- en serieproducenten. In de kleine stad in het centrum van Marokko werden onder meer afleveringen van de cultserie "Game of Thrones" opgenomen.
Het dorpje is sinds 1987 werelderfgoed van de Unesco en is op een dertigtal kilometers van de studio’s van Ouarzazate gelegen. Ook wereldbekende films zoals Lawrence of Arabia, The mummy of nog Gladiator werden er opgenomen.
Ait Ben Haddou heeft zijn populariteit zonder twijfel te danken aan "Game of Thrones" en de fictieve stad "Yunkay" uit de serie. Honderden fans van de serie bezoeken elk jaar de bekende ksar.
Hammadi, een 61-jarige acteur die sinds kort in een moderner dorpje aan de andere kant van de vallei van Ait Ben Haddou woont, was figurant in tientallen buitenlandse producties. Hij bevestigt de interesse van buitenlanders voor de regio en organiseert zelfs bezoeken voor toeristen.
Lees meer
Een Marokkaan uit Frankrijk is op zaterdag 4 april in het Hassan II ziekenhuis in Agadir overleden aan de gevolgen van het coronavirus.
Rabat is 47e in de top vijftig van meest Instagrammable steden in de wereld in 2020. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van reiswebsite "Big Seven Travel".
Dakhla staat in de top tien van beste toeristische bestemmingen in 2020. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van reisspecialist Intrepid Travel.
Google heeft enkele veranderingen ingevoerd die veel Marokkanen blij zullen maken. Gebruikers van Google Maps zullen naargelang het land waar ze zich bevinden, andere...
Wat dacht je van een Amazigh-versie van het liedje van Game of Thrones. Dat is wat een Marokkaanse YouTuber voor elkaar kreeg en het resultaat is redelijk goed.