15 oktober 2013 - 17:06 - Marokko
Koning Mohammed VI verklaarde vrijdag in een toespraak bij de opening van het Parlement in Rabat, dat Casablanca een "deficiënte stad" is.
"Waarom kent deze stad, één van de meest rijke van Marokko, niet de groei waarnaar haar bewoners streven, net als vele andere steden?", aldus de monarch.
Casablanca is "een van de zwakste modellen van ruimtelijk beheer (...) waar een schrijnende sociale ongelijkheid heerst, waar rijke en arme sociale lagen tegenover elkaar staan".
"Het is de stad van wolkenkrabbers en krottenwijken. Het is het centrum van financiën en zaken, maar ook van armoede, werkloosheid en andere kwalen."
Ook de vuile staat van de stad waaronder "haar witheid en reputatie" lijden, werd door de Koning aan de kaak gesteld.
Om van Casablanca een "motor van economische ontwikkeling" te maken is het niet genoeg om enkel mega-gebouwen te bouwen, maar zijn een infrastructuur en basisdiensten die aan de wereldnormen voldoen essentieel.
Dee slechte staat waarin Casablanca verkeert is volgens de monarch vooral te wijten aan een "slecht beleid, ondanks een jaarlijkse stadsbegroting dat drie of vier keer hoger ligt dan in Fez of Marrakech".
In 2012 behoorde Casablanca tot de minst leefbare steden in de wereld, volgens een ranking van de Britse The Economist Intelligence.
Volgens lokale bronnen moest Mohamed Sajid, burgemeester van Casablanca, maandag de drie afvalverwerkingsbedrijven ontmoeten die de afvalophaling verzorgen in Casablanca. Sajid wil campagne voeren voor een "propere stad"
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko