10 april 2013 - 14:17 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft in een rouwboodschap, zijn medeleven geuit aan de familie van Margaret Thatcher. De Iron lady, voormalige Britse Premier, overleed maandag op 87-jarige leeftijd.
In zijn bericht herinnert de Koning aan de menselijke kwaliteiten en de politieke ervaring van Margaret Thatcher.
In haar memoires "The Downing Street Years" schreef Margaret Thatcher over Marokko en haar ontmoetingen met Koning Hassan II. Ze vond hem "extreem gecultiveerd" en zegt dat hij zonder voorbereiding, in een zestal talen, een toespraak kon houden.
"Ik had het grootste respect voor Koning Hassan II van Marokko. Ik ontmoette hem in Londen twee jaar voor hij op uitnodiging van de Koningin, een staatsbezoek bracht aan Groot-Brittannië. Onze gesprekken waren vooral gericht op het Arabisch-Israëlische conflict, en er was ook sprake van militaire samenwerking tussen Groot-Brittannië en Marokko", aldus Thatcher in haar boek.
Koning Mohammed VI bracht daarom ook een hulde aan de bijdrage van de Iron lady, aan de verrijking van de betrekkingen tussen Marokko en Groot Brittannië.
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?