9 oktober 2024 - 18:00 - Wereld
Een 35-jarige Nederlander, Saïd A., is dinsdag in Parijs gearresteerd. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij internationale drugshandel en is lid van de Mocro Maffia, een criminele organisatie die actief is in Nederland en België.
Saïd A. werd gezocht door de Nederlandse autoriteiten en stond sinds augustus 2024 op de Europese opsporingslijst. Zijn arrestatie vond plaats in een snackbar in de wijk Barbès. Vijf leden van de GIGN, de elite-eenheid van de Franse gendarmerie, voerden de operatie uit. Saïd A. werd in enkele seconden geboeid en afgevoerd in een onopvallende auto, meldt Le Parisien.
Lees ook: Aboutaleb en Marcouch: "Kinderen in Nederland onder juk Mocro-maffia"
De Nederlandse justitie ziet Saïd A. als een belangrijke producent van synthetische drugs, met name crystal meth. In Spanje is hij verdachte in een zaak van ontvoering, marteling en barbaarse handelingen. Volgens lokale bronnen zou hij al jaren contact hebben met Mexicaanse drugskartels. Na zijn arrestatie is Saïd A. voorgeleid aan een Franse rechter. Hij wordt naar verwachting uitgeleverd aan Nederland.
Lees ook: Mocro Maffia is een "constructie van Nederlandse politici"
De politie vermoedt dat Saïd A. banden heeft met drugscriminelen in de regio Parijs. Volgens ingewijden heeft de Mocro Maffia contacten in Franse havens, waaronder Le Havre, de belangrijkste invoerhaven van cocaïne in Frankrijk.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip