25 april 2025 - 12:10 - Wereld
De georganiseerde misdaad, met name de Mocro maffia, en de drugshandel nemen alarmerende vormen aan in Europa en in het bijzonder in Luxemburg. Volgens een recent rapport van Europol is Luxemburg uitgegroeid tot de nieuwe draaischijf van internationale drugssmokkelnetwerken.
Het meest recente rapport van Europol, de "Socta" (Serious and Organised Crime Threat Assessment), onthult de omvang van dit fenomeen in Luxemburg. De afgelopen weken zijn in het Groothertogdom drie aanzienlijke drugsvangsten gedaan: 890 kg cocaïne werd ontdekt in een uit Colombia geïmporteerde steenbreker in Bilsdorf, 508 kg cocaïne in Braziliaanse tapioca op de luchthaven Findel en ruim een ton hasj in een vrachtwagen, meldt Virgule.
Lees ook: Mocro Maffia is een "constructie van Nederlandse politici"
Dit vierjaarlijkse rapport van Europol over georganiseerde misdaad in de Europese Unie toont aan dat drugshandelnetwerken hun strategieën en activiteiten in de regio hebben versterkt. Narcodealers maken steeds vaker gebruik van moderne technologieën en hanteren nieuwe methoden voor productie en smokkel. In plaats van cocaïne uit Latijns-Amerika via grote Europese havens zoals Antwerpen of Rotterdam te transporteren, kiezen ze nu voor andere, minder gecontroleerde routes en toegangspunten, zoals Luxemburg.
Lees ook: Nieuwe klap voor Mocro Maffia in Dubai
De drugs worden vervoerd in tabletvorm of verborgen in materialen, containers of zeilboten. Naast afrekeningen tussen rivaliserende bendes kunnen deze criminelen het ook voorzien hebben op functionarissen, journalisten of burgers. De situatie van de georganiseerde misdaad is met name zorgwekkend in Brussel en Amsterdam, waar de Mocro maffia, de Marokkaanse maffia die gespecialiseerd is in cocaïnehandel, nog steeds angst zaait.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens