15 februari 2012 - 17:35 - Marokko
De ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van de Arabische Maghreb Unie (AMU) ontmoeten elkaar zaterdag in Rabat. Daar gaan ze samen discussiëren over de toekomst van de "Grote Arabische Maghreb".
De vijf lidstaten van de AMU (Marokko, Algerije, Tunesië, Libië, Mauritanië) gaan samen de ontwikkelingsmogelijkheden van de Maghrebijnse Unie onderzoeken.
De heropleving van de UMA is al jaren afhankelijk van de verbetering van de Marokkaans-Algerijnse betrekkingen en de heropening van de grenzen tussen de twee landen. De herhaalde oproepen van koning Mohammed VI om de betrekkingen tussen de twee landen te normaliseren zou uiteindelijk vrucht dragen. De heropening van de grens wordt dit jaar verwacht.
Tijdens zijn bezoek aan Marokko, had de Tunesische president Moncef Marzouki, de AMU-landen uitgenodigd voor een Noord-Afrikaanse top in Tunis in de komende maanden. De bedoeling is de Unie terug op gang te krijgen. De ministers die zaterdag samenkomen in Rabat, zullen de hoofdlijnen van deze top bespreken.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI