7 februari 2012 - 08:44 - Marokko
Wikileaks is aan de oorsprong van een nieuw financieel schandaal in Marokko. Het ministerie van Habous en Islamitische Zaken zou fictieve projecten hebben gefinancierd en de herstructurering van het religieuze veld als dekmantel hebben gebruikt.
Vriendjespolitiek en tribalisme dat de mensen van de regio’s van Errachidia, Marrakech en Beni Mellal ten goede komt, worden aan de kaak gesteld. Ook verlengde mandaten en aanstellingen van functionarissen bij het ministerie die hun plekje niet kwijt willen worden gehekeld.
De minister van Habous en Islamitische Zaken, Ahmed Toufik, zou een gedetailleerd rapport hebben ontvangen van de schandalen binnen zijn afdeling.
Wikileaks komt ook terug op het geschil tussen Ahmed Toufik en Ahmed Abbadi, voormalig directeur van Islamitische Zaken binnen het ministerie. Deze weigerde 29.000 moskeeën te voorzien in televisies.
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s