5 juni 2013 - 17:00 - Marokko
Minister Houcine El Ouardi van Gezondheid, heeft tijdens een formele uitwisseling in het Parlement, in het Tarifit gesproken, een primeur in Marokko.
Op maandag werd El Ouardi in het Berbers ondervraagd door een socialistische afgevaardigde, over de slechte medische voorzieningen in Al Hoceima.
De voorzitter van het Parlement vroeg aan El Ouardi, zelf afkomstig uit de Rif, of hij in het Arabisch of in het Amazigh wilden antwoorden.
"Ik zal Al Hoceima binnenkort bezoeken, ik bel je om de stand van zaken te onderzoeken en een oplossing te vinden", antwoordde El Ouardi in het Tarifit, taal dat in de Rif wordt gesproken.
In april vorig jaar had zangeres Raïssa Fatima Tabaamrant, voor veel opschudding gezorgd, door voor het eerst in het Tamazight in het Parlement te spreken.
In Marokko werd het Amazigh als officiële taal verankerd door de nieuwe grondwet.
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima