5 juni 2013 - 17:00 - Marokko
Minister Houcine El Ouardi van Gezondheid, heeft tijdens een formele uitwisseling in het Parlement, in het Tarifit gesproken, een primeur in Marokko.
Op maandag werd El Ouardi in het Berbers ondervraagd door een socialistische afgevaardigde, over de slechte medische voorzieningen in Al Hoceima.
De voorzitter van het Parlement vroeg aan El Ouardi, zelf afkomstig uit de Rif, of hij in het Arabisch of in het Amazigh wilden antwoorden.
"Ik zal Al Hoceima binnenkort bezoeken, ik bel je om de stand van zaken te onderzoeken en een oplossing te vinden", antwoordde El Ouardi in het Tarifit, taal dat in de Rif wordt gesproken.
In april vorig jaar had zangeres Raïssa Fatima Tabaamrant, voor veel opschudding gezorgd, door voor het eerst in het Tamazight in het Parlement te spreken.
In Marokko werd het Amazigh als officiële taal verankerd door de nieuwe grondwet.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs