9 april 2021 - 19:40 - Wereld
Tijdens de opening van het Senegalese consulaat-generaal in Dakhla afgelopen maandag, heeft de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nasser Bourita, zich uitgesproken over een oplossing voor het conflict tussen Algerije en Marokko over de Sahara-kwestie. Hij riep het buurland op om te stoppen met het afleggen van verklaringen over de kwestie en nodigt de Algerijnen uit om een gesprek aan te gaan.
Volgens minister Bourita bewijzen de acties van Algerije dat zij onderdeel zijn van het conflict. Hij is van mening dat Algerije zijn verantwoordelijkheid moet nemen om tot een oplossing van het conflict te komen omdat het land mede verantwoordelijk is voor het ontstaan en het voortduren van het conflict.
Ook reageerde de minister op de Algerijnse oproep aan de Verenigde Naties (VN), waarin ze verlangen dat de VN-missie MINURSO gaat controleren of er mensenrechtenschendingen plaatsvinden in de Marokkaanse Sahara. Bourita zei verbaasde te zijn over deze oproep, aangezien de missie van MINURSO alleen bedoeld is om het staakt-het-vuren tussen het Marokkaanse leger en de Polisario te bewaken.
"Marokko zet zich in voor het staakt-het-vuren, maar zal resoluut reageren op elke bedreiging van zijn veiligheid. Het koninkrijk is gehecht aan het politieke proces en ondersteunt constructief de stappen die de secretaris-generaal van de Verenigde Naties in dit verband heeft genomen", verklaarde de bewindsman.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval