14 april 2025 - 15:00 - Marokko
De autoriteiten in Melilla hebben zaterdag gemeld dat er opnieuw een hond met rabiës is ontdekt aan de grens met Marokko.
Volgens het departement van sociaal beleid is dit nieuwe geval vastgesteld door de eenheid voor diergezondheid en zoönosen. Het betreft een volwassen, middelgrote hond met een korte, zwart-witte vacht, die op 8 april werd gezien in het strandgebied nabij de grens met Marokko, meldt Ok Diario.
Lees ook: Kinderen overleden na aanval door hond met rabiës in Marokko
Het dier, dat symptomen van rabiës vertoonde, stierf de volgende dag, 9 april, aldus de Algemene Directie Volksgezondheid. Na analyse van een monster dat op 10 april werd afgenomen, heeft het Nationaal Centrum voor Microbiologie van het Instituut voor Volksgezondheid Carlos III bevestigd dat de hond rabiës had.
De gezondheidsautoriteiten roepen iedereen die door het dier is gebeten of in contact is geweest met het dier op om dit onmiddellijk te melden. Ze benadrukken de noodzaak om snel te handelen om besmetting te voorkomen en herinneren eraan dat "rabiës, zodra de eerste symptomen verschijnen, een dodelijke ziekte is voor mensen en gevoelige dieren".
Lees ook: Zwerfhonden terroriseren Tanger
De Directie Volksgezondheid heeft ook aanbevolen om elk contact met zwerfdieren of zieke dieren te vermijden, ze niet aan te raken of te voeren. Ze herinnerde er tevens aan dat de rabiësvaccinatie "verplicht en gratis" is voor honden, katten en fretten ouder dan drie maanden in Melilla.
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil