4 juli 2025 - 11:20 - Marokko
Een tragisch incident heeft zich voorgedaan in de Marokkaanse kustplaats Agadir: een Zwitserse toeriste is overleden nadat ze werd gebeten door een zwerfhond. Dit droevige voorval in de omgeving van Taghazout werpt opnieuw een scherp licht op het aanhoudende probleem van zwerfhonden in de regio.
Volgens Al Akhbar was de vrouw "aan het spelen met de zwerfhond, die haar verraste door aan te vallen. De beet werd door specialisten als licht en niet ernstig beoordeeld, waarna ze passende zorg kreeg, inclusief onmiddellijke reiniging en desinfectie van de wond, gevolgd door een post-expositievaccin." Ondanks deze inspanningen overleed de Zwitserse toeriste later.
Lees ook: Verenigd Koninkrijk vreest import ziekte uit Marokko
Dit noodlottige geval is helaas geen op zichzelf staand incident. Onlangs werd een jong meisje eveneens gebeten door een hond op een strand in Agadir en met spoed overgebracht naar het ziekenhuis Hassan II. Ook een oudere man, die langs de kustlijn wandelde, werd aangevallen door een zwerfhond. "Het ergste werd op het nippertje voorkomen dankzij de tussenkomst van omstanders die het dier neutraliseerden en het slachtoffer naar de spoedeisende hulp van het ziekenhuis brachten," meldt de krant.
Lees ook: Britse overlijdt na contact met puppy in Marokko
Zwerfhonden blijven een bron van angst in Agadir en de omliggende gebieden. De cijfers zijn alarmerend: op één dag ontvingen de lokale gezondheidsdiensten maar liefst 70 slachtoffers van hondenbeten, meldt het medium. Daarbij wordt kritiek geleverd op de moeizame voortgang van een project voor een opvangcentrum voor zwerfdieren in Agadir. Dit project, met een budget van 26 miljoen dirham en een oppervlakte van 4,5 hectare, zou plaats moeten bieden aan meer dan 1000 honden en 200 katten, maar komt moeizaam van de grond.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Lichte aardbeving houdt Marokko even in spanning
Thailand deelt hi-tech innovatie met Marokko
Marokko versnelt aankoop militaire vliegtuigen
Khadija en zoontje op straat in België door oudste kinderen
Protest na weigering vrouw met hijab in club Marokko
Marokko keurt internationaal kentekenplaat goed
Nieuwe dam in Taounate: hoop voor water, energie en banen
Dode en gewonden bij frontale botsing in Tanger