24 juli 2011 - 12:00 - Wereld
De Arabische lente heeft het sociale netwerk Facebook ten goede gedaan. Op dag van vandaag gebruiken tien miljoen mensen het sociale netwerk in het Arabisch in het Midden-Oosten en Noord-Afrika (MENA) regio. In Marokko telt Facebook 3,3 miljoen leden tegen 2,6 miljoen in 2010.
Het Amerikaanse sociale netwerk heeft haar aantal gebruikers van 590.000 leden zien stijgen in slechts zes maanden in Marokko, wat gelijk is aan ongeveer 10% van de Marokkaanse bevolking, waarvan 79% jonger dan 30 jaar, 38% vrouwen en 76% die de Franse interface gebruiken.
Ook al kent Facebook over de wereld een daling van 20% van haar bezoeken, vooral in de Verenigde Staten en Canada, registreert de site in de MENA regio een groei van 175% van Arabisch-sprekende gebruikers en 45% Engelstaligen.
Volgens de public relations bureau dat gespecialiseerd is in sociale media op internet, "Spot On Public Relations", zal het Arabisch binnen één jaar de eerste gebruikte taal op Facebook worden.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko