24 mei 2013 - 12:00 - Cultuur
Het Mawazine festival begint vandaag in de Marokkaanse stad Rabat. Het evenement dat 10 dagen duurt, heeft dit jaar 60 miljoen dirham gekost, volgens de organisatoren.
Aziz Daki, artistiek directeur van het festival, oordeelt dat Mawazine bijdraagt aan de culturele en economische ontwikkeling van Rabat, vooral door de vele toeristen dat het aantrekt.
Ook worden artiesten die het festival bijwonen, vaak minder betaald dan elders. Dat zegt Mahmoud Lemseffer, belast met de oriëntaalse programmering van Mawazine.
De financiering van Mawazine is al jaren omstreden in Marokko. De organisators blijven volhouden dat het geld afkomstig is van de commerciële inkomsten en privé-sponsors. Critici gaan dit tegen. Het geld komt onrechtstreeks van de belastingbetaler, via drie gesubsidieerde Marokkaanse televisiezenders, die het festival elk jaar sponsoren.
Whitney Houston is de best betaalde ster van Mawazine ooit. Zij kreeg in 2008, 7,5 miljoen dirham. Daarna volgen Shakira (6,5 miljoen), Stevie Wonder en Sting (5 miljoen elk) en Elton John (3 miljoen).
Glory-kampioen Tyjani Beztati stopt met kickboksen
Marokko op drempel van WK
Algerijnse komiek ’gelyncht’ om samenwerking met Marokkaanse rapper
België dichtbij erkenning Marokkaanse Sahara
GNV onder vuur om ’predatory dumping’ op zeeroute Marokko
Journalist Rachid M’Barki na schandaal aan de slag in Marokko
Algerijnse komiek ’gelyncht’ om samenwerking met Marokkaanse rapper
Journalist Rachid M’Barki na schandaal aan de slag in Marokko
Frankrijk wil Marokkaanse zangeres Meryem Aboulouafa uitzetten
French Montana en Sheikha Mahra verloofd: monsterring van 1,1 miljoen dollar
Gevangenis, baby, gezin: influencer Poupette Kenza vertelt
Algerijnse komiek onder vuur om deelname aan videoclip Marokkaanse rapper
Lucky Numbers koopt Marokkaanse queer-film "Bouchra"
Marokkaanse celebs in opspraak na optreden op bruiloft drugsbaron Moussa