3 december 2024 - 14:40 - Marokko
In Marrakech zoeken steeds meer toeristen naar goedkope accommodaties in wijken zoals Bab Doukkala. Deze wijk, vlakbij het busstation, biedt een overvloed aan gemeubileerde appartementen met aantrekkelijke prijzen, die concurreren met hotels. Veel van deze verhuurders houden zich echter niet aan de regels.
Een jaar geleden is er een nieuwe wet ingevoerd voor de verhuur van woningen, maar in Bab Doukkala lijkt die wet niet te gelden, meldt Kech24. Kamers worden er verhuurd voor 80 tot 150 dirham per nacht, zonder dat er controle is. Het decreet 2.23.441, dat de toeristische verhuur moet reguleren, wordt in deze wijk niet nageleefd.
Lees ook: Toerisme Marokko: zorgwekkende daling inkomsten
Dit gebrek aan toezicht kan leiden tot veiligheidsrisico’s, illegale activiteiten en het bieden van schuilplaatsen aan personen die zich willen onttrekken aan de autoriteiten. De wet is nochtans duidelijk: voor toeristische verhuur van gemeubileerde woningen is een vergunning nodig en moeten er strenge voorwaarden worden nageleefd. Verhuurders moeten onder meer hun identiteitskaart, de verzekeringspolis van de woning en foto’s van de woning kunnen tonen.
Lees ook: Marokko versterkt controles op Airbnb-verhuur
De wet is bedoeld om de groeiende verhuurmarkt te reguleren en wantoestanden te bestrijden die de openbare orde en veiligheid kunnen verstoren.
Carrefour trekt klacht tegen Marokkaanse Palestina-activist in
Al-Ahly wil salaris Achraf Bencharki verlagen
Spanje houdt militaire oefening in Melilla
Marokko investeert 96 miljard dirham voor spoorwegen
Ryanair opent nieuwe route naar Marokko
Vraag en aanbod uit balans op Marokkaanse huizenmarkt
Carrefour trekt klacht tegen Marokkaanse Palestina-activist in
Marokko investeert 96 miljard dirham voor spoorwegen
Ryanair opent nieuwe route naar Marokko
Marokkaans fiscus onderzoekt verdachte vastgoeddeals
Verdovingsmiddel verdacht na overlijden zwangere vrouwen Casablanca
Marokko investeert in plattelandstoerisme
Spanningen tussen EU en Marokko over luchtruim Sahara
Regering onteigent grond in Tanger