30 januari 2025 - 08:00 - Marokko
De autoriteiten in Marrakech gaan strenger toezicht houden op particuliere vakantieverhuur. Er is een speciale commissie opgericht die controles gaat uitvoeren op gemeubileerde appartementen, vooral diegenen die worden verhuurd via online platforms.
De toename van dit soort accommodaties baart de veiligheidsdiensten zorgen, zegt de veiligheidschef van Marrakech in een interview met Assabah. Illegale praktijken en criminele activiteiten die de openbare orde en veiligheid in gevaar brengen, komen voor in deze appartementen. "Omdat boekingen online plaatsvinden, zijn de veiligheidsdiensten en lokale autoriteiten niet op de hoogte van wie er verblijft", aldus de veiligheidschef.
Lees ook: Vakantie in Marokko: een nachtmerrie voor verhuurders
Eigenaren en beheerders van gemeubileerde appartementen zijn nu verplicht om een registratieformulier voor gasten te gebruiken en aankomst- en vertrektijden bij te houden, net zoals in hotels. Deze gegevens moeten worden doorgegeven aan de veiligheidsdiensten of de lokale overheid, die de informatie vervolgens deelt met de politie. Dit moet zorgen voor een effectieve controle en het opsporen van criminelen vergemakkelijken.
Lees ook: Marokkaanse diaspora massaal opgelicht bij huur vakantiewoningen
De veiligheidschef ontkent dat de toename van gemeubileerde appartementen direct verband houdt met prostitutie. Hij zegt dat dergelijke gevallen incidenteel zijn en dat er direct wordt ingegrepen om de betrokkenen te arresteren en voor de rechter te brengen. Wel erkent hij dat prostitutiegerelateerde misdrijven zijn toegenomen door websites en Facebookpagina’s die sekstoerisme promoten.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt