23 november 2023 - 18:00 - Sport
Het Amerikaanse voetbalteam, USMNT, heeft de strijd om de Frans-Amerikaans-Marokkaanse voetballer Amir Richardson definitief verloren. Richardson heeft officieel gekozen voor de Atlas Leeuwen.
Afgelopen dinsdag maakte Amir Richardson zijn opwachting in de 85ste minuut tijdens de 2-0 overwinning van Marokko op Tanzania in de kwalificatieronde voor het Wereldkampioenschap voetbal 2026, meldt Pro Soccer Wire. Deze derde selectie van de 21-jarige speler voor Marokko, en zijn eerste in een officiële competitie, bevestigt zijn definitieve keuze.
Lees ook: Marokko’s succesvolle jacht op binationals
Amir Richardson werd geboren op 24 januari 2002 in Antibes, Frankrijk. Hij is de zoon van voormalig professioneel basketbalspeler en viermaal NBA All-Star Micheal Ray Richardson uit Texas, en Ilham Mechchate, een Frans-Marokkaanse voormalige basketbalspeelster en atlete uit Fez. De middenvelder van Reims heeft de Franse, Amerikaanse en Marokkaanse nationaliteit. Hij heeft nooit voor de Verenigde Staten gespeeld. In 2021 en 2022 speelde hij wel voor het Franse U20 team, waarmee hij het Maurice Revello-toernooi won.
Lees ook: Marokkaans elftal: verrassingen in spelersselectie Walid Regragui
Dit jaar maakte hij de definitieve keuze voor zijn sportnationaliteit en koos hij voor het Marokkaanse team. In juli won Amir met de jonge Atlas Leeuwen de Afrika Cup onder 23 jaar. Ze behaalden hun eerste titel in deze competitie door Egypte te verslaan in de finale in het Moulay Abdallah-stadion in Rabat.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten