11 januari 2019 - 14:40 - Marokko
De Kamer van Raadsleden in Marokko heeft begin deze week het wetsontwerp over de militaire dienstplicht goedgekeurd.
Het wetsvoorstel 44.18 werd opgesteld "in overeenstemming met de constitutionele beginselen en rekening houden met de rechten en plichten van de burgers".
Volgens de tekst zullen zowel mannen als vrouwen tussen 19 en 25 jaar worden opgeroepen om twaalf maanden in het leger te dienen. Marokkanen tussen 25 en 40 jaar die een vrijstelling hebben gekregen kunnen ook worden opgeroepen als de reden voor hun vrijstelling niet langer geldig is.
Voor de autoriteiten zal de militaire dienstplicht de sociale cohesie versterken en de integratie in de professionele sector vergemakkelijken dankzij de discipline, betrokkenheid, verantwoordelijkheid en respect voor instellingen die aan jonge rekruten zullen worden aangeleerd.
Nachtclub oud-parlementariër Marrakech gesloten vanwege witwassen
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?
Risicovolle bankoperatie verijdeld in Marokko
Koning Mohammed VI stuurt aan op vlekkeloos WK in Marokko
Boost voor tunnel tussen Marokko en Spanje
Marokkaanse miljardair wil Engelse club kopen
Nachtclub oud-parlementariër Marrakech gesloten vanwege witwassen
Boost voor tunnel tussen Marokko en Spanje
Faraonische praktijken op begraafplaats Kenitra
Mercure Nador wordt vijfsterren Mövenpick hotel
Vermist kind Adam teruggevonden in Nador
Meer vliegtuigen naar Marokko
Brand verwoest nieuw zwembad Nador
Nieuwe orkaanval voor kust Marokko