21 februari 2016 - 16:20 - Marokko
Marokko heeft geweigerd om dit jaar de Arabische top te organiseren. Koning Mohammed VI liet dat persoonlijk aan de secretaris generaal van de Arabische Liga Nabil Al Arabi weten.
Volgens een verklaring van het ministerie van Binnenlandse zaken kan de "Arabische top geen doel op zich zijn, noch een gewone vergadering". Marokko weigert de top te organiseren omdat "de objectieve voorwaarden om het succes van de top te garanderen en het in staat te stellen om beslissingen te nemen die de aspiraties van de Arabische volkeren beantwoorden niet vervuld worden".
Het koninkrijk oordeelt dat de "leiders van Arabische landen niet passief mogen blijven toekijken op de economische en sociale problemen van hun volkeren". De top zou dan enkel een gelegenheid zijn "om gewone resoluties te nemen en toespraken te houden die een foute indruk van eenheid en solidariteit tussen de landen van de Arabische wereld geven".
Nog steeds volgens het ministerie is de Palestijnse kwestie de hoofdreden van de weigering van Marokko om de top te organiseren.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko