24 december 2020 - 12:20 - Wereld
Marokko en de Verenigde Staten hebben tijdens het bezoek van de Amerikaans-Israëlische delegatie in Rabat twee grote samenwerkingsovereenkomsten ondertekend. De bedoeling van de nieuwe afspraken is om investeringen in Marokko en Afrika te bevorderen.
De eerste overeenkomst betreft een bedrag van 3 miljard dollar dat gebruikt gaat worden voor de financiële en technische ondersteuning van particuliere investeringsprojecten in Marokko en Sub-Saharaans Afrika. Dit akkoord is ondertekend door de minister van Financiën, Mohamed Benchaâboun, en Adam Boehler, CEO van de US International Development Finance Corporation, meldt L’Economiste.
Daarnaast is er een intentieverklaring getekend waarmee Marokko en de Verenigde Staten aankondigen nauw te gaan samenwerken aan het Amerikaanse hulpprogramma "Prosper Africa". Deze verklaring is ondertekend door Adam Boehler en de Marokkaanse onderminister van Buitenlandse zaken, Mohcine Jazouli.
Tijdens het bezoek is ook afgesproken dat er een filiaal van de US International Development Finance Corporation zal worden gevestigd in de Amerikaanse ambassade in Rabat. Dit moet het voor Amerikaanse investeerders makkelijker maken om te investeren in Afrikaanse projecten die de ontwikkeling van Afrika vooruit moeten helpen.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning