Marokko: doden en vermisten nadat vissersboot zinkt
Een vissersboot met zestien bemanningsleden aan boord is donderdag voor de kust van Tan-Tan in het zuiden van Marokko gezonken.
- Marokko
Vijf vissers zijn sinds zaterdagochtend vermist in Safi. Hun bootje kapseisde volgens de plaatselijke autoriteiten in de vroege ochtend.
Een grote zoekactie werd dezelfde dag door de Koninklijke gendarmerie en de Koninklijke Marokkaanse Marine gestart, tevergeefs.
Noch de boot noch de vijf inzittenden werden teruggevonden. De autoriteiten hebben een onderzoek gestart.
Eind november was al een vissersboot met zestien bemanningsleden aan boord voor de kust van Tan-Tan gezonken. Elf vissers werden levend uit het water gehaald. De lichamen van twee bemanningsleden werden teruggevonden en drie anderen worden nog steeds vermist.
Lees meer
Een vissersboot met zestien bemanningsleden aan boord is donderdag voor de kust van Tan-Tan in het zuiden van Marokko gezonken.
De levenloze lichamen van zeven migranten afkomstig uit sub-Sahara Afrika zijn maandagochtend voor de kust van Nador door de Marokkaanse marine uit zee gehaald.
Het levenloos lichaam van een vermiste Italiaanse toeriste is zondag op een verlaten strand in het zuid-Marokkaanse Dakhla gevonden.
Vier Marokkaanse vissers worden sinds afgelopen woensdag vermist. Hun boot werd voor het laatst in de Straat van Gibraltar gezien.
Elf Marokkaanse vissers worden sinds eind vorige week vermist als gevolg van een aanvaring van hun boot en een Panamees vrachtschip voor de kust van Dakhla.