21 februari 2025 - 09:00 - Marokko
Een groep Europarlementariërs, bekend om hun pro-separatistische standpunten, heeft geprobeerd Laâyoune binnen te komen zonder voorafgaande toestemming of officieel mandaat. Bij aankomst op de luchthaven werd deze politici de toegang tot Marokkaans grondgebied geweigerd. Ze zijn teruggestuurd met het eerstvolgende vliegtuig.
Onder de betrokken Europarlementariërs bevonden zich de Spaanse Isabel Serra Sánchez (Podemos), de Finse Jussi Saramo (Vasemmistoliitto) en de Portugese Catarina Martins (Bloco de Esquerda). Hoewel zij lid zijn van het Europees Parlement, handelden zij niet in een institutioneel kader. Er was geen formeel besluit vanuit Brussel dat hen de legitimiteit gaf voor deze missie.
Lees ook: Marokko zet Noorse vrouwen land uit
De keuze voor 20 februari was geen toeval. Barlamane stelt dat deze actie bedoeld was om verwarring te zaaien door te suggereren dat het samenviel met een vermeend bezoek van de voorzitter van de Europese Commissie aan Marokko - een reis die in werkelijkheid niet op de officiële agenda stond. De operatie had alle kenmerken van een zorgvuldig geplande mise-en-scène, bedoeld om de media-aandacht te trekken en vijandige discoursen over Marokko op het internationale toneel te voeden.
Belangrijke promotie voor Kroonprins Moulay Hassan
Marokkaanse looft geld uit voor wie haar huwelijk kan redden
Onfrisse praktijken in restaurants Tanger
Ryanair cancelt vluchten naar Marokko
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?
Marokko’s wapenarsenaal groeit explosief
Marokko zet in op topklasse hotels: miljoenen voor controle
Koreaanse gigant wil treinen leveren aan Marokko
Schandaal in Marokko: illegaal hotel draaide jarenlang dankzij ambtenaren
Vier Marokkaanse wetenschappers in wereldtop
Aankopen in Marokko? Tips om de BTW terug te krijgen
Marokko onderschept drugslading in sinaasappels
Koning Mohammed VI: "Geen plaats voor een Marokko van twee snelheden"
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen