2 april 2022 - 16:20 - Economie
In 2021 heeft het Verenigd Koninkrijk 333.739 ton tomaten ingevoerd, met een totale waarde van 524 miljoen euro. Marokko is met 110.846 ton, de 2e belangrijkste tomatenleverancier van het Verenigd Koninkrijk geworden, net na Nederland.
Het is de eerste keer dat Marokko de tweede plaats behaalt op de Britse markt volgens Les Eco, dat zich baseert op gegevens van Hortoinfo de Comtrade, het statistiekenbureau van de Verenigde Naties.
Lees ook: Recordstijging Spaanse invoer tomaten uit Marokko (+348%)
In totaal heeft Marokko vorig jaar 110.846 ton tomaten naar het Verenigd Koninkrijk uitgevoerd, tegen 83.148 ton het jaar ervoor. De uitvoer van tomaten van Spanje naar het Verenigd Koninkrijk daalde daarentegen van 91.673 ton in 2020 naar 68.102 ton in 2021.
Lees ook: Marokko verslaat Spanje en Nederland op tomatenmarkt
Nederland blijft de belangrijkste leverancier van tomaten van het Verenigd Koninkrijk met een exportvolume van 126.797 ton vorig jaar.
Quad-overlast in Marrakech
Villa in Marokko in wereldtop beste vakantiehuizen
TikTokker reciteert Koran in kerk, moslims verontwaardigd
Eiertekort in Frankrijk: moslims beschuldigd
Waarschuwing voor "afrodisiacum honing" in Marokko
YouTuber krijgt 3 jaar cel in Marokko
Marokko toch geen goudmijn voor investeerders
Marokko verdubbelt invoer uit Rusland
Wisselkoers Marokkaanse dirham beïnvloed door euro en dollar
Europa beschermt auto-industrie tegen Marokko
Marokko onderzoekt dumping uit Egypte en Emiraten
Olijfolie: belasting van Trump baart Spanje zorgen, Marokko profiteert
Vastgoedmarkt Marrakech beleeft spectaculaire opleving
Wisselkantoren Marokko onder strenge toezicht!