Marokko gaat Afrika Cup 2019 niet organiseren
Maanden wachten voor niets. Marokko heeft uiteindelijk besloten om zich niet kandidaat te stellen voor de organisatie van de Afrika Cup 2019.
- Marokko
Turki Al Sheikh staat in Marokko bekend als degene die ervoor zorgde dat Saoedi-Arabië en meerdere andere Arabische landen niet voor het koninkrijk stemden voor de organisatie van het WK-2026.
De Saoediër voerde campagne tegen Marokko zodat de organisatie van het voetbalkampioenschap aan de Verenigde Staten zou worden toevertrouwd.
Maar daar is plots verandering in gekomen. Turki Al Sheikh roept namelijk op om Marokko te steunen voor de organisatie van de Afrika Cup 2019 die in Kameroen gepland staat.
"Als voorzitter van de Unie van Arabische voetbalbonden kondig ik mijn volledige steun aan het broederland Marokko voor de organisatie van de Afrika cup aan, om Kameroen te vervangen.", schreef Al-Sheikh op zijn Twitter-account.
De Afrikaanse voetbalbond vergadert momenteel in Egypte om ondermeer de problemen die Kameroen ervaart om de Afrika Cup 2019 te hosten, te bespreken.
Lees meer
Maanden wachten voor niets. Marokko heeft uiteindelijk besloten om zich niet kandidaat te stellen voor de organisatie van de Afrika Cup 2019.
De Afrikaanse voetbalbond heeft besloten om de organisatie van de Afrika Cup 2019 aan een ander land dan Kameroen toe te kennen.
Aziz Bouhaddouz heeft bij de Saoedische Al Baten getekend. Turki Al Sheikh, baas van de Saoedische voetbalbond, zorgde daar persoonlijk voor.
Marokko gaat twee Afrikaanse voetbalkampioenschappen organiseren. Het koninkrijk werd verkozen om de African Futsal Championship 2020 en de Afrika Cup onder 17 in 2021 te hosten.
Zuid-Afrika zal zich naar verwachting niet kandidaat stellen voor de organisatie van de Afrika Cup 2019 die oorspronkelijk in Kameroen moest plaatsvinden.