23 juni 2021 - 16:20 - Economie
De inkomsten uit het toerisme zijn in de eerste vier maanden van dit jaar met 12,3 miljard dirham gedaald in Marokko, aldus het directoraat voor studies en financiële vooruitzichten (DEPF) van het ministerie van Economie, Financiën en Bestuurlijke Hervorming. Deze daling is vergelijkbaar met de tendens in het afgelopen jaar.
"Eind april 2021 bleef de neerwaartse evolutie van de toeristische ontvangsten dalen met 65,7% of met 12,3 miljard dirham, na een terugval met 18,2% een jaar eerder", liet DEPF weten in haar recente economische verslag.
Lees ook: Marokko: campagne om Marokkaanse diaspora aan te trekken
De aankomsten van toeristen zijn aan het einde van de eerste twee maanden van 2021 met 81,5% gedaald. Dezelfde bron benadrukt dat het aantal aankomsten van buitenlandse toeristen met 91,9% is gedaald, terwijl het aantal in het buitenland gevestigde Marokkanen met 65,4% is gedaald.
Ook de overnachtingen tijdens de eerste vier maanden van het jaar vertonen een dalende tendens en een verlies van 78,1%, waarvan -92,3% voor de Marokkaanse diaspora en -43,8% voor Marokkaanse inwoners.
Influencer lyrisch over Marokkaanse burger van 1 euro
Vijf fiscale valkuilen voor Marokkanen in het buitenland
Marokko stijgt naar top pensioenbestemmingen
Jonge Othman schrijft geschiedenis in Spanje
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko