9 mei 2021 - 17:40 - Economie
Volgens het kwartaalverslag van de Algemene Schatkist van het Koninkrijk (TGR) is er eind maart een begrotingstekort van 7,3 miljard dirham genoteerd op de Marokkaanse overheidsfinanciën.
Uit het verslag van de TGR blijkt dat Marokko 97,2 miljard dirham (exclusief ontvangsten uit leningen) in kas heeft, maar ook te kampen heeft met lasten van 104,6 miljard dirham (exclusief afschrijving van schulden).
Wat betreft de uitstaande en openstaande leningen is er volgens de TGR sprake van een overschot. De ontvangsten uit leningen kwamen in het eerste kwartaal uit op 28,1 miljard dirham en Marokko heeft over dezelfde periode voor 11,7 miljard dirham aan schulden afgelost.
In het eerste kwartaal van 2021, waren de totale inkomsten van de Marokkaanse schatkist 125,4 miljard dirham. In dezelfde periode zijn de staatskosten opgelopen naar 116,3 miljard dirham.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!