15 maart 2020 - 17:50 - Economie
Duizenden Marokkanen hebben in de afgelopen dagen grote inkopen gedaan uit vrees voor een uitbraak van het coronavirus in Marokko.
Velen vrezen dat het koninkrijk in quarantaine wordt geplaatst net zoals dat het geval is in Italië, Spanje en Frankrijk. De regering probeert de bevolking gerust te stellen en houdt vol dat er genoeg voorraad, ook voor de maand Ramadan.
Volgens een verklaring van het ministerie van Industrie en Handel worden dagelijks onderzoeken gedaan naar de lokale markt. Ook worden gegevens verzameld bij producenten en importeurs van de meest gebruikte producten zoals thee, suiker, melk en olie, dit om een snelle uitputting van de voorraden te voorkomen.
Het ministerie heeft sinds het begin van de coronavirus pandemie in de wereld ook de export van hygiëneproducten zoals desinfecterende handgel verboden om hun beschikbaarheid op de nationale markt te garanderen.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje