2 september 2024 , 17:10 - Nawel Serdouni - Sport
Marokko zet alles op alles om de Formule 1 Grand Prix binnen te halen. Deze ambitie wordt met argusogen bekeken door Spanje, waar de race momenteel wordt gehouden.
Marokko zet zijn sportieve diplomatie in om de prestigieuze race te organiseren en zo een plek te veroveren in de wereldtop van de autosport. Het koninkrijk wordt gezien als een serieuze concurrent voor Spanje, waar de Grand Prix van Spanje momenteel plaatsvindt op het circuit van Barcelona-Catalunya, meldt Business Insider.
Lees ook: Tanger in race voor Formule 1 Grand Prix
Het koninkrijk rekent op de groeiende populariteit van de sport in het Midden-Oosten en op zijn infrastructuur om dit doel te bereiken. Marokko organiseerde een Formule 1-races op het circuit in Casablanca in de jaren 50 en wil deze ervaring met het organiseren van grote autosport evenementen nieuw leven inblazen. De stad Tanger wordt genoemd als mogelijke locatie voor een nieuw circuit dat voldoet aan de internationale normen.
Lees ook: Een Formule 1 Grand Prix in Marokko?
Voorlopig heeft de internationale autosportfederatie nog geen besluit genomen over de locatie van de Grand Prix. Maar Spanje is bezorgd dat het evenement naar Marokko zal verhuizen en dat Barcelona de Grand Prix van Spanje zal verliezen, wat een grote klap zou zijn voor de Spaanse autosport.
Marokko zet Algerijnse journalist uit, reden bekend
Afrika Cup: stadion Agadir stroomt vol na slimme zet autoriteiten
Klopjacht in Ouarzazate na schietpartij bij politiecontrole
Burgemeester New York Zohran Mamdani: Afrika Cup Marokko en tajine (video)
Spanje herziet militaire strategie door hightech leger Marokko
Marokko test cannabis in kippenvoer
Bericht van Ziyech aan supporters gaat viraal op internet
Walid Regragui reageert op eerste Afrika Cup-overwinning
XXL-cheque voor Marokkaans talent Ayyoub Bouaddi
Marokko opent Afrika Cup met zege en wereldgoal van El Kaabi
Abderrazak Hamdallah als reddende engel in Safi
Marokko’s geheim wapen om Europees voetbaltalent
Jordaanse speler excuseert zich bij Tarik Sektioui
Abderrazak Hamdallah zegt Marokko vaarwel