Marokko: kolonels tot gevangenisstraf veroordeeld
Twee kolonel-artsen van het Marokkaans leger zijn door de militaire rechtbank van Rabat tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ook zullen ze geen legerpensioen meer ontvangen.
18 maart 2019 - 10:00 - Marokko
Vier Marokkaanse soldaten zijn vorige week tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld voor laster tegen "generaals en de regering".
Volgens Assabah werden de soldaten door de militaire rechtbank in Rabat veroordeeld nadat ze op sociale media kritieke berichten en foto’s hadden gepubliceerd van meerdere generaals van het leger en het ministerie van Onderwijs.
Alle vier werkten op gevoelige locaties in het zuiden van Marokko. Ze werden na de publicatie van de berichten gearresteerd en door hun hiërarchie gehoord. De advocaten van de militairen stellen dat ze het slachtoffer zijn van getrukeerde foto’s.
Een vijfde militaire stond in dezelfde zaak terecht maar de behandeling van zijn dossier werd uitgesteld. Hij wordt in de gevangenis van Salé vastgehouden. De zaak van de vier veroordeelde soldaten gaat in beroep.
Lees meer
Twee kolonel-artsen van het Marokkaans leger zijn door de militaire rechtbank van Rabat tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ook zullen ze geen legerpensioen meer ontvangen.
Soldaten van de Royal Armed Forces zullen van 18 februari tot 1 maart aan de militaire oefening Flintlock 2019 deelnemen. De oefening is een initiatief van de Verenigde Staten...
Twee soldaten zijn afgelopen dinsdag door de militaire rechtbank van Rabat tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.
De zaak in beroep tegen zeven verdachten die in eerste aanleg tot 10 jaar gevangenisstraf waren veroordeeld voor het verkopen van hondenvlees, is in Casablanca van start gegaan.
Vier dienstplichtigen die in kazernes in Guercif en El Hajeb werden opgeroepen, zijn gearresteerd wegens ongehoorzaamheid.