Marokko : celstraf voor kritiek op situatie Rif
Een man is begin deze week tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij in een video op Facebook kritiek had geuit op de situatie in de Rif.
- Marokko
Vier Marokkaanse soldaten zijn vorige week tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld voor laster tegen "generaals en de regering".
Volgens Assabah werden de soldaten door de militaire rechtbank in Rabat veroordeeld nadat ze op sociale media kritieke berichten en foto’s hadden gepubliceerd van meerdere generaals van het leger en het ministerie van Onderwijs.
Alle vier werkten op gevoelige locaties in het zuiden van Marokko. Ze werden na de publicatie van de berichten gearresteerd en door hun hiërarchie gehoord. De advocaten van de militairen stellen dat ze het slachtoffer zijn van getrukeerde foto’s.
Een vijfde militaire stond in dezelfde zaak terecht maar de behandeling van zijn dossier werd uitgesteld. Hij wordt in de gevangenis van Salé vastgehouden. De zaak van de vier veroordeelde soldaten gaat in beroep.
Lees meer
Een man is begin deze week tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij in een video op Facebook kritiek had geuit op de situatie in de Rif.
Vier journalisten en een Kamerlid werden woensdag in Marokko tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden en een boete van 10.000 dirham veroordeeld voor het publiceren...
Vier dienstplichtigen die in kazernes in Guercif en El Hajeb werden opgeroepen, zijn gearresteerd wegens ongehoorzaamheid.
Twee kolonel-artsen van het Marokkaans leger zijn door de militaire rechtbank van Rabat tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ook zullen ze geen legerpensioen meer ontvangen.
Het Marokkaans leger heeft vier nieuwe aanbestedingen uitgeschreven voor de aankoop van ruim 100 miljoen dirham aan materiaal.