26 mei 2019 - 12:50 - Marokko
Een man is begin deze week tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij in een video op Facebook kritiek had geuit op de situatie in de Rif.
Volgens de rechtbank van eerste aanleg in Al Hoceima moedigde de man in zijn video mensen aan om misdaden te plegen en de ordediensten te beledigen.
Ahmed Chibi (44) had in een live op Facebook kritiek geuit op de "catastrofistische situatie" in de Rif in het noorden van Marokko. Hij claimde ook dat de veroordeelde Hirak-activisten onschuldig zijn.
Chibi werd op 8 mei gearresteerd en op 20 mei tot één jaar gevangenisstraf en een boete van 3000 dirham veroordeeld. De man heeft zelf al twee kinderen in de gevangenis. Beiden werden voor hun deelname aan demonstraties van de Hirak protestbeweging tot een gevangenisstraf veroordeeld.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen