11 november 2019 - 12:00 - Marokko
Een groepje dorpelingen uit Sidi Ifni heeft in coördinatie met de lokale autoriteiten een campagne georganiseerd tegen het groot aantal zwerfhonden die de regio onveilig maken.
In totaal werden tachtig zwerfhonden gedood in Tiougra, Ait Aaza en Perfona. De actie van de dorpelingen wordt aan de kaak gesteld door dierenrechtenactivisten die het een "genocide" en een "onmenselijke daad" noemen.
Les Ecos bericht dat de dorpelingen daarentegen de slachting van de zwerfhonden positief noemen voor de regio. De dieren worden als gevaarlijk beschouwd en het risico op aanvallen door roedels wilde honden is er erg hoog.
In Marokko worden regelmatig incidenten met zwerfhonden gemeld. Zo raakt een meisje van 5 jaar begin augustus zwaargewond na door zwerfhonden te zijn aangevallen in Ouarzazate. In mei vorig jaar werd ook een baby van slechts drie maanden door een zwerfhond doodgebeten in Marrakech.
Nep-procureur maakt melding van fictieve aanslag in Marokko
Onthoofdingsvideo’s: Marokkaanse vrouw uit Spanje gezet
Bewijs dat Spanje chemische wapens gebruikte in Rifoorlog
Ouders woedend na afschaffing islamles in katholieke school
Zijn Marokkanen bereid om organen te doneren?
In Marokko opgepakte Karim Harrat van zes afrekeningen verdacht in Frankrijk
Nep-procureur maakt melding van fictieve aanslag in Marokko
Zijn Marokkanen bereid om organen te doneren?
David Govrin keert terug naar Israëlische verbindingsbureau in Rabat
Anekdotes over bezoek koningin Máxima aan Marokko
Marokkaanse Marine oefent op Spaanse patrouilleboot
Ramadan: organiseren van maaltijden om je voeding in evenwicht te houden
Marokko onderschept tientallen gestolen auto’s uit Canada
Marokko in top 5 van populaire bestemmingen bij Belgen